کانال تلگرام مبل دکوراسیون
اینستاگرام مبل دکوراسیون
پارتیشن نشیمن, پارتیشن اداری, نور پردازی نشیمن, نورپردازی با پارتیشن, دکوراسیون نشیمن
گروه طراحی وب تو دیزاین

پارتیشن بندی اتاق نشیمن برای داشتن فضایی راحت تر

0

پارتیشن بندی اتاق نشیمن برای داشتن فضایی راحت تر

پارتیشن

کتابخانه باز، یکی از آسان ترین راه های ممکن برای ایجاد جدایی میان دو فضا به صورت موقتی یا دائمی است. جالب تر اینکه این قفسه باز اجازه عبور نور را داده و مانع آن نمی شود. شما با این وسیله پارتیشن بندی کرده اید اما همچنان نور و هوا را در اختیار داشته و مانع تردد آن ها نشده اید.

در فضایی کوچک مانند این اتاق کار، قفسه های باز راهی مؤثر برای ایجاد حس بین دو اتاق، بدون قربانی کردن ارتباط نور میان آن ها است.

راهنمایی: برای پر کردن تمامی قفسه ها وسوسه نشوید. اگر مقدرو است گلچین کمی از لوازم تزئینی را در این قفسه ها جای داده تا از شلوغی آن ها جلوگیری کنید، مخصوصاً اگر می خواهید ارتباط بصری خود را میان دو فضای بخش بندی شده همچنان حفظ کنید، این کار را انجام دهید.

آن چنان که می بینید این سری قفسه ها می توانند قابل انتقال یا غیر قابل انتقال باشند. قفسه های ثابت شده در فضای شما، این مزیت را دارند که بدون حرکت هستند اما مشخصه ای دائمی دارند: اگر شما در آینده تغییر عقیده دهید و بخواهید فضا را کمی بازتر کنید، خارج کردن سازه ای به این بزرگی و از بین بردن و برداشته شدن یک دیوار کار ساده ای نخواهد بود.

بافت های هنری

پارتیشن منزل

در این آپارتمان الهام بخش، با استفاده از یک توری ضخیم فضای سرو غذا از آشپزخانه نقشه باز و اتاق نشیمن را از هم جدا کرده که بسیار تأثیر گذار است.

پرده ها

یکی از ساده ترین راه ها برای پارتیشن بندی میان فضا، استفاده از پرده های سبک قدیمی و میله پرده است. زیبایی استفاده از پرده ها این است که قابلیت انعطاف و تطبیق پذیری بالایی دارند، به راحتی باز و بسته می شوند و فضا را در آمیخته یا جدا می کنند.

استفاده از پرده برای تقسیم کردن اتاق خواب از اتاق نشیمن می تواند محیطی دلپذیر و دنج را فراهم کرده و فضایی شخصی را هنگامی که به آن نیاز دارید در اختیار شما قرار دهد. همچنین در صورت نیاز، نور مناسبی خواهید داشت و این، فضای در اختیار شما را منعطف تر خواهد ساخت.

راهنمایی: هنگامی که پارچه پرده را انتخاب می کنید، به کاری که می خواهید با آن انجام دهید خوب فکر کرده و آن را مد نظر قرار دهید. اگر می خواهید فضایی خصوصی و دنج داشته باشید، از پرده هایی ضخیم تر و سنگین تر استفاده کنید. اگر می خواهید همچنان نورگیر باشد، از انواع پارچه های نازک تر استفاده کنید. اگر به هر دوی آن ها نیاز دارید، از دو پرده استفاده کنید که یکی برای پوشش داخل نسبت به خارج محیط و دیگری سبک تر باشد، که در این صورت به دو میله پرده و برای انعطاف و کاربری بیشتر نیاز خواهید داشت.

ساختارهای دکوری

خیلی از پارتیشن هایی که امروزه یافت می شوند ضمن کارایی، وسایلی زیبا و دلپذیر به لحاظ طراحی هستند. این پارتیشن ماهرانه نه فقط به عنوان جدا کننده فضا که به عنوان عبور دهنده نور و ارتباط بصری استفاده شده و همچنین زیبایی خاصی را نیز در خود دارد.

پارتیشن نشیمن

جدا کننده ای مانند این نمونه که به صورت فیزیکی اتاق نشیمن و آشپزخانه را از هم جدا کرده است، همچنان ارتباط بصری و چشمی را بین این دو فضا حفظ کرده است. پارتیشن های این چنینی، میزان نورگیری محیط را حفظ کرده اما ثابت هستند و قابلیت حرکت ندارند.

پنجره ها

نمونه جالب دیگری از پارتیشن ها نصب پنجره هایی داخلی هستند. آن ها ارتباط بصری بین فضاها را حفظ کرده، اما عایق صدا و بوهای حاصل از پخت نیز هستند. این پنجره های کارا، پارتیشن زیبایی بین آشپزخانه و اتاق نشیمن خانواده به وجود آورده است.

درب های کشویی

پارتیشن نشمین

ساده و زیبا، درب های کشویی به شما اجازه می دهند که فضای شخصی خود را داشته و از آن لذت ببرید. هنگامی که باز هستند جریان ملایمی بین فضاها ایجاد کرده و به آسانی می توان فضای بازی را که در آن قرار دارند، به محدوده ای شخصی تبدیل کنند. پارتیشن ها این امکان را میسر می سازند که در عرض کمتر از یک دقیقه، اتاق را به دو قسمت تبدیل کرده و در دقیقه بعدی با باز کردن آن ها فضایی بزرگ تر در اختیار شما قرار دهند.

 

 

منبع: houzz

0
کانال تلگرام مبل دکوراسیون

حتما ببینید

استفاده خلاقانه از کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

0 استفاده خلاقانه از کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی یکی …

ابزارآلات

صنعت و تولید مبلمان در ترکیه

0 صنعت و تولید مبلمان در ترکیه تولید مبلمان در ترکیه به قرن نوزدهم رسیده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *