کانال تلگرام مبل دکوراسیون
اینستاگرام مبل دکوراسیون
نکاتی تاثیر گذار در نورپردازی خانه | نورپردازی دکوراسیون
گروه طراحی وب تو دیزاین

نکاتی تاثیر گذار در نورپردازی خانه

1+

نکاتی تاثیر گذار در نورپردازی خانه

۱- اگر خانه ای دارید که به سبک سنتی و کلاسيک است، بھتر است از لوستر استفاده کنيد. اگر فضای پذﯾرایی و اتاق نشيمن کوچک است، بھتر است که از لوسترھای کوچک استفاده کنيد و بالعکس در فضاھای بزرگ از لوسترھای بزرگ.

به طور معمول، لوسترھایی که برای سبک ھای کلاسيک و سنتی طراحی می شوند، از برنج ﯾا برنز ساخته شده اند. می توانيد از انواع لوسترھای به رنگ سرب ھم استفاده کنيد، چرا که این رنگ  با این سبک ھماھنگی دارد و می توان گفت که تاکيدی دوچندان بر این سبک دارد. اغلب در این سبک از نورپردازی لامپ ھای لوستر نمایان نمی شود و در بيشتر مواقع دارای حباب ھایی که روی لامپ ھا قرار می گيرند، ھستند.

نورپردازی خانه (1)

اگر خانه ای دارید که به سبک سنتی و کلاسيک است، بھتر است از لوستر استفاده کنيد

۲- اگر خانه ای به سبک ویکتورین دارﯾد (مبلمان اواسط قرن نوزدھم تا اواخر قرن بيستم) که تحت تاثير سه عامل احيای سبک ھای گذشته، واکنش به عصر ماشينی و نوآوری در مواد و مصالح و فنون شکل گرفته است، بھتر است لوستری را انتخاب کنيد که دارای شيشه ھای منشور و یا کریستال باشد.

اغلب لوسترھایی که برای سبک ویکتورین طراحی می شوند، پایه و حباب ھایی دارند که به نقوش گل آراسته ھستند. از دیگر گزینه ھایی که می توانيد برای این سبک از خانه ھا انتخاب کنيد، لوسترھایی است که جنس بلور دارند.

نورپردازی خانه (2)

بھتر است لوستری را انتخاب کنيد که دارای شيشه ھای منشور و یا کریستال باشد

۳- در فضاھای داخلی مينی ماليستی (ساده و کوچک) از اﯾده ھای ساده کمک بگيرید. نورپردازی ھای ساده و بی پيرایه برای خانه ھای کوچک و ساده می تواند از بھترین گزﯾنه ھای انتخابی شما باشد. استفاده از منابع نورانی در تورفتگی ھای سقف و یا فضای مابين سقف کاذب با دیوار و نيز استفاده از چراغ ھای متعدد و کوچک بر دیوار یا سقف در طول یک مسير، بسيار مفيد و مناسب است. در فضاھای مينی ماليستی و یا بسيار ساده، استفاده از چراغ  ھای خيلی ساده از جنس سراميک یا چوب توصيه می شود.

نورپردازی خانه (3)

از منابع نورانی در تورفتگی ھای سقف و یا فضای مابين سقف کاذب با دیوار استفاده کنید

۴- در فضاھای مدرن و مجھز، به طور شخصی از چراغ ھای دست ساز استفاده کنيد. بھتر است این چراغ ھا کاربردی باشند تا تزئينی. استفاده از چراغ ھای توکار برای سقف بسيار مناسب است. انواع چراغ ھای ریلی که بين سقف کاذب و دیوار تعبيه می شوند برای این سبک از خانه ھا توصيه می شود. بھتر است برای لامپ ھای ھالوژنی که در دیوار و سقف تعبيه می شوند، کليد دیمر بگذارﯾد تا نور ھالوژن ھا قابل تنظيم باشد.

نورپردازی خانه (4)

در فضاھای مدرن و مجھز، به طور شخصی از چراغ ھای دست ساز استفاده کنيد

منبع : beytoote.com

1+
کانال تلگرام مبل دکوراسیون

حتما ببینید

مبلمان جذاب

۳۰ طراحی های خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان

0 ۳۰ طراحی های خلاقانه و منحصر به فرد مبلمان یکی از مهم ترین مواردی …

ورودی منزل

وسایلی که به جای خریدن باید بسازید

0 وسایلی که به جای خریدن باید بسازید وسایلی که به جای خریدن باید بسازید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *